17.4.2017 / Gösterim Sayısı : 725

ÇATAK başvuruları başlıyor

ÇATAK (Çevre Amaçlı Tarım Arazilerini Koruma) Programı ile  toprak ve su kalitesinin korunması, doğal kaynakların sürdürülebilirliği, erozyonun önlenmesi ve tarımın olumsuz etkilerinin azaltılmasına yönelik alanların korunması amaçlanmaktadır.

ÇATAK Programı kapsamında destekleme yapılacak alanlarda, 2 nci kategoride( kükürt veya kireç uygulaması, ahır veya çiftlik gübresi) dekara 60 TL destekleme yapılacaktır.

2015 yılında Maçka İlçesi, Atasu Baraj Havzasında bulunan; Barışlı, Yeniköy, Temelli, Oğulağaç, Alataş, Atasu, Ergin, Ormaniçi, Çayırlar, Kuşçu, Şimşirli ve Yüzüncüyıl mahalleleri ÇATAK Programına alınmış olup; 2016 yılında 220 üreticiye  2.534 da alanda 152.078,76 TL Destekleme Ödemesi yapılmıştır.

2017 yılında ise Maçka İlçesindeki alanlara ilaveten Akçaabat İlçesine bağlı Cevizlik, Uçarsu, Çukurca, Esentepe, Fındıklı, Maden, Akçaköy, Derecik, Demirtaş Mahalleleride ÇATAK Programına dahil edilmiştir. ÇATAK Programına başvurular 02 MAYIS-15 AĞUSTOS 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Aşağıdaki belgelerle birlikte Akçaabat ve Maçka İlçe Müdürlüklerine  başvurmak gerekmektedir.

İSTENEN BELGELER

1-ÇKS Belgesi

2-Tapu Fotokopisi

3-Toprak Analiz Raporu

4-Nufus Cüzdanı Fotokopisi(TC Kimlik numarası olmalı)

5- Kira sözleşmesi veya muvafakatname varsa (en az 3 yıllığına)

''