12.9.2017 / Gösterim Sayısı : 243

Sözleşmeli personeller göreve başladı

#Sözleşmeli personeller göreve başladı

​          Bakanlığımız Personel Genel Müdürlüğünün 25.07.2017 tarih ve E.1809418 sayılı yazıları ile İl ve İlçe Müdürlüklerimizde 657 sayılı DMK 4/B maddesine göre, Mühendis ve Veteriner Hekim pozisyonunda sözleşmeli olarak istihdam edilmek üzere toplamda 22 adet atama yapılmıştır.

          Söz konusu personellerin göreve başlatıla bilmeleri için gerekli olan belgeleri tamamlayan 7 personelle İl Müdürü Cahit GÜLBAY, İl Müdür Yardımcıları Yaşar SEYİS ve Mustafa MAZLUM ile İdari ve Mali İşler Şube Müdürü Muhammet BOZALİ ' nin katıldığı törenle sözleşme imzalanarak 12 Eylül 2017 tarihinde göreve başlamaları sağlanmıştır.

          Bu atamalar norm eksiği olan birimlere yapılmış olup, sırasıyla; 1 Ziraat Mühendisi Çaykara, 2 Ziraat Mühendisi Tonya, 1 Gıda Mühendisi ve 1 Su Ürünleri Mühendisi Ortahisar, 1 Gıda Mühendisi Akçaabat İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde göreve başlatılmıştır. Bu kapsamda ayrıca 1 Gıda Mühendisi de Merkezde istihdam edilmiştir.

          Atamaları yapılmış henüz belgeleri eksik olan diğer personellerin gerekli olan belgelerinin tamamlanmasını müteakip sözleşme imzalanarak diğer norm eksiği olan İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerinde göreve başlamaları sağlanacaktır. 


''