31.10.2017 / Gösterim Sayısı : 133

Okullarda Güvenilir Gıda Eğitimi

Okul çağındaki çocuklarımız zamanlarının büyük bir kısmını Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı eğitim kurumlarında geçirmektedirler. Bu nedenle öğrencilerimizim gıda konusundaki dikkat ve farkındalıklarını uyandırmak amacıyla Yomra İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 17-20 Ekim tarihleri arasında "Gıda Güvenilirliği ve Ekmek İsrafı"  konulu seminerler düzenlendi.

Düzenlenen seminerlerde; katılımcı öğrencilere gıda alışverişinde ve beslenmelerinde nelere dikkat etmeleri gerektiği, yeterli ve dengeli beslenmenin önemi hakkında bilgi verildi. Ayrıca ekmek israfının aile ve Ülke ekonomisine verdiği zararları konularına değinildi.  

Seminerler, Müdürlüğümüz Gıda ve Yem Şubesi Birim Sorumlusu personellerinden Gıda Mühendisi Yusuf GÜLER ve Ziraat Mühendisi Serhan TURAN tarafından Yomra genelinde Ortaokulların 5. Sınıflarında öğrenim gören 413 öğrenciye düzenlendi.

Seminer sonrasında ortaokul yöneticilerine, okul kantinlerinde satılacak gıdalar ve eğitim kurumlarındaki gıda işletmelerinin hijyen yönetmeliği hakkında gerekli bilgilendirmelerde bulunuldu.


''