28.11.2017 / Gösterim Sayısı : 165

Su ürünleri denetim görevlilerine eğitim

#Su Ürünleri Denetim Görevlilerine Eğitim

Su Ürünleri Denetim Görevlileri için eğitim toplantısı yapıldı. İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapılan eğitim toplantısında; su ürünlerinde av yasakları, mevzuat hükümlerini değerlendirme ve uygulamada eşgüdüm sağlanması ile denetimlerde mecburi tutulan matbu evrakların yanlışsız kullanımı üzerinde duruldu.   

Ayrıca, İlçe Müdürlüklerimizde norm kadrosu eksik olan Su Ürünleri Mühendislerinin tespiti sonrası yapılan açıktan atamalarla görevine yeni başlayan personelin oryantasyon süreci dikkate alınarak; yöresel balıkçılık kültürü, denetimlerde rast gelinen olası durumlar gibi mesleki tecrübe aktarımında bulunuldu.

İl Müdürümüz Cahit GÜLBAY toplantı öncesi yaptığı konuşmada, sürdürülebilir avcılık için balık boy yasaklarına titizlikle uyulmasının önemi üzerinde durdu. Balık boy yasaklarının, türlerin devamlılığı için elzem olduğunu, Tebliğ'de yer alan boy yasaklarının balıkların üreme yaşı ve zamanı dikkate alınarak belirlendiğini söyledi. GÜLBAY sözlerini, her balığa en az bir kez üreme şansı vermemiz gerektiğini vurgulayarak tamamladı.

Su Ürünleri Denetim Görevlileri Eğitim Toplantısında sunumu, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Bayram SANCAR yaptı. 

''